مهر, 1398 حسابداری

4 راه ورود فارغ التحصیلان حسابداری به بازار کار

برای ورود به بازار کار موارد زیادی موقع مصاحبه لحاظ می شود ولی ما سعی کردیم که 4 مورد با اهمیت که ارزش بالائی برای مدیران مالی دارد تا دانش مالی شما را بسنجند  و باعث جذب سریع تر شما در بازار کار شود را توضیح دهیم:

1. آشنائی با  نرم افزار های حسابداری :

شایددر ذهن افرادی که هنوز وارد بازار کار نشده اند این سوال ایجاد شود که چه نرم افزار حسابداری بهتر است یاد بگیریم؟

در جواب  سوال بالا باید گفت که نرم افزارهای حسابداری بسیاری وجود دارد و سعی داریم 4  نرم افزار کاربردی در بازار کار ایران  را به شما معرفی کنیم و در مقالات بعدی بصورت کامل راجع به نرم افزار ها  و سیستم های اطلاعاتی حسابداری توضیح خواهیم داد.

1) همکاران سیستم    www.systemgroup.net

2)  سپیدار سیستم www.sepidarsystem.com

3)  رایورز       www. rayvarz.com

4) هلو            www.holoo.co.ir

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از این نرم افزار ها و شرکت در دوره های آموزشی میتوانید وارد سایت های این شرکت های نرم افزار حسابداری شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

2.آشنایی با اکسل:

اکسل یکی از پر کاربردترین  نرم افزارهای آفیس می باشد و بدون دانش اکسل نمی توانید حسابدار موفقی شوید البته اکسل سطح های متفاوتی دارد و برای شروع کار شما به اندازه مبتدی اطلاع داشته باشید کافی می باشد و به مرور زمان می توانید به دانش خود در زمینه اکسل بیفزائید.

اکسل کاربردهای بسیاری در حسابداری دارد و حسابداران و مدیران مالی با کمک اکسل صورت های مالی تهیه می کنند ، مغایرت گیری انجام میدهند و گزارش های مختلفی با این نرم افزار می سازند.

برای ورود به بازار کار حتما اکسل را یاد بگیرید ، برای یادگیری اکسل می توانید کلاس آموزشی بصورت آنلاین یا حضوری شرکت کنید و یا از فیلم های آموزشی در اینترنت استفاده کنید.

3. توانایی صدور اسناد حسابداری:

صدور سند حسابداری جزء جدائی ناپذیر  فعالیتهای روزانه حسابداری می باشد که به صورت دو طرفه ثبت می شود و یک حسابدار توانائی  صدور اسناد حسابداری را باید داشته باشد در غیر اینصورت در بازار کار حسابداری با مشکل مواجه خواهد شد پس حتما نحوه صدور سند حسابداری را بیاموزید و مسلما از شما موقع مصاحبه نحوه صدور سند حسابداری را می پرسند.

مثلا سوال می شود سود بانک واریز شده است ثبت حسابداری آن چطور است؟ و شما پاسخ می دهید:
بانک  بدهکار و  سود سپرده بستانکار می شود.

کدینگ حسابداری که در سطح گروه ، کل ، معین و تفصیل می باشند بسیار مهم هستند. راجع به کدینگ حسابداری و کدینگ استاندارد در مقالات بعدی بیشتر خواهیم نوشت.

4.آشنا به قوانین مالیاتی:

آشنائی با قوانین مالیاتی ایران در زمان مصاحبه برای کار حسابداری یک مزیت بزرگ محسوب می شود ،  برای شروع کار کسب اطلاعات کلی راجع به این قوانین می تواند فرایند استخدام را تسهیل کند. ما بصورت کلی به گزارشات مالیاتی اشاره میکنیم برای اطلاعات بیشتر می توانید در گوگل سرچ کنید و یا کتاب های آموزشی در این زمینه مطالعه کنید.

گزارش معاملات فصلی
اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
مالیات حقوق
اظهار نامه مالیات بر عملکرد

موارد نام برده شده در بالا  را اگر در شروع کار بدانید برای کار حسابداری یک مزیت بزرگ محسوب می شود و احتمال  استخدام شدن شما بیشتر خواهد بود.

برچسب ها